E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Zyrtarja e OBSH-së në Kosovë: E domosdoshme të përforcohen masat anti-COVID

Duhet lexuar

spot_img

Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Kosovë tha se është e domosdoshme të përforcohen masat për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Humolli shtoi se nuk beson se do ketë mbyllje totale të vendit.

“Mbyllje totale se si ka qenë në fillim të pandemisë kur nuk u dike as virusi nuk besoj që do ketë por është e domosdoshme të përforcohen masat”, tha Humolli

Humolli, bëri të ditur se vaksinat antiCOVID i jepen personave që nuk janë të infektuar me virus.

Sipas saj, pas marrjes së vaksinës qytetarët mund ta vazhdojnë jetën normalisht, sikurse para marrjes së saj.

Por Humolli tha se preferohet që pas marrjes së vaksinës antiCOVID të pihet ujë me tepër.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img