E diel, 18 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Zgjidhni problemin e sinuseve të dhimbshme në më pak se një minutë: Këtë truk e ka shpikur një mjek dhe është plotësisht i natyrshëm

Duhet lexuar

spot_img

Ndieni dhimbje dhe presion në zonën e ballit, syve dhe hundës dhe keni vështirësi në frymëmarrje?

Nëse edhe ju po luftoni me sinuset dhe po përpiqeni ta zgjidhni këtë problem në të gjitha mënyrat e mundshme, lexoni këshillat e mjekut të nderuar Alan Mendel, nga Florida.

Ai ka shpikur dy mënyra për të zgjidhur problemin me sinuset që do t’ju marrin më pak se një minutë, mund t’i provoni tani,

1. Shtrini njëkohësisht gishtat e mëdhenj dhe, ndërsa hapni gojën, me gishtat e mëdhenj shtypni pjesën e brendshme të veshit.

Lironi presionin në veshë ndërsa mbyllni gojën. Do të dëgjoni një kërcitje të lehtë në veshët tuaj.

Përsëriteni procedurën dhjetë herë.

2. Mbylleni hundën me gishta, merrni dhe nxirrni frymën, duke mbajtur gojën mbyllur, faqet tuaja do të fryhen.

Përsëriteni tri herë.

Rrepa e kuqe gjithashtu mund të ndihmojë në sinuset e përflakura. Ngroheni rrepën e ngrirë në shporet, mbuloni kokën me një peshqir dhe thithni avullin për pesë deri në dhjetë minuta.

Është mirë ta bëni këtë para gjumit dhe të shtriheni me kokën të mbuluar.
Pas disa ditësh, sinuset do të fillojnë të pastrohen, ndërsa dhimbja dhe shqetësimi do të ndalen.

 spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit sot kreu fluturimin e parё

TV Klan nga Shqipёria sot lajmёroi se ёshtё inauguruar Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” si dhe është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img