E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Will.I.Am prezanton Xupermask, maskёn e parё tё “zgjuar” në botë

Duhet lexuar

spot_img

Frontmani i grupit elektronik Black Eyed Peas është personi që qëndron pas “maskës së zgjuar” të parë në botë. E ardhmja është tani – dhe Will.I.Am është këtu për ta ndihmuar atë. Maska e modeluar nga HEPA ёshtё me drita, freskore, Bluetooth dhe kufje pa tel dhe kushton 299 dollarë.

Ideja rreth kësaj maske kishte filluar kur gjatë performancës së grupit Black Eyed Peas në shpёrblimet e MTV-sё vitin e kaluar, Will.I.Am kishte veshur njё maskё si maskё gazi dhe nga aty thuhet se tërhoqi vëmendjen e CEO-së së Salesforce Marc Benioff.

Kur shefi i kompanisë kompjuterike u lidh me artistin dhe producentin hip-hop fitues të Çmimit Grammy, ai mësoi se ishte një prototip për një maskë të teknologjisë së lartë për të cilën kishte punuar që nga marsi i vitit 2020. Benioff më pas e prezantoi atë me kreun e Honeywell, kompania e teknologjisë me seli në Charlotte, Karolina e Veriut që rriti prodhimin e maskave të fytyrës N95 gjatë ditëve të errëta të pandemisë COVID-19.

Më 8 prill, pra nesёr produkti i ri i Will.I.Am, i quajtur Xupermask, do të dalë zyrtarisht në shitje për 299 dollarë, transmeton Karu F. Daniels nga New York Daily News.

Projektuar nga Jose Fernandez, i cili krijoi kostume për filma si “Black Panther”, “The Avengers” dhe “X-Men 2”, maska ​​përshkruhet zyrtarisht si teknologji e fytyrës që ndryshon lojë, me koncept të lartë e krijuar për t’ju ndihmuar të pёrshtatni maskën me fytyrë.”

Bërë ergonomikisht nga silici dhe rrjeta dhe përmban tre freskorё, një sistem filtrimi Honeywell HEPA, kufje anuluese të zhurmës, drita LED, një bateri e rimbushur shtatë orë dhe lidhje Bluetooth 5.0, Xupermask – një ndërmarrje e përbashkët midis Will.I.Am dhe Honeywell – dhe shmang mjegullimin e syve.

“Ne krijuam Xupermask për të ndryshuar lojën e normales sonë të re”, tha Will.I.Am me njoftimin e së martës. Përzierja e saj e modës, teknologjisë dhe funksionit është e pashembullt. Ne jemi krenar që kemi bashkëpunuar me Will.I.Am në këtë projekt unik dhe inovativ, shtoi kryetari dhe CEO i Honeywell Darius Adamczyk.

Kjo maskё ёshtё në dispozicion në ngjyrё të bardhë, gri, portokalli dhe të zezë, dhe me tё arrijnё edhe produkte tjera duke përfshirë atë që kompania i referohet si një “Xuperkit”.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img