E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

“Welcome to Utmark”, seriali i HBO-sё ku luajnё Rozafa Çelaj dhe May-Linda Kosumoviç

Duhet lexuar

spot_img

Ky serial ndёrkombёtar i cili premierёn do ta ketё kёtё tё diele nё kanalin HBO, ёshtё shkruar nga skenaristi danez Kim Fupz Aakeson, pёrbёhet nga tetё pjesё dhe ёshtё xhiruar nё Norvegji.

Rozafa Çelaj e luan rolin e Dritёs, ndёrsa May-Linda Kosumoviç rolin e Elenёs.

Ngjarja nё kёtё serial zhvillohet në një qytet të vogël të largët norvegjez nё tё cilin jetojnë: një sherif i korruptuar, një bari alkoolik, një kontrabandist qё e do natyrёn, një pastor i urryer nga Zoti dhe një vogёlush i pikëlluar.

Aktoret shqiptare edhe kёsaj radhe janё treguar tё suksesshme nё rrafshin ndёrkombёtar.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img