E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Vullkani që shpërtheu për herë të parë në 6,000 vjet në Islandë – pamjet e jashtëzakonshme me dron të “lumit” me lavë

Duhet lexuar

spot_img

Pamjet e jashtëzakonshme të bëra me një dron kanë kapur lavën e shkrirë që dilte nga një vullkan në Islandë, i cili shpërtheu javën e kaluar për herë të parë në 6,000 vjet.

Sipas medieve të huaja,  Bjorn Steinbekk, një pilot i dronëve nga Reykjavik, regjistroi videon të dielën në kraterin Fagradalsfjall në Gadishullin Reykjanes të Islandës.

Njerëzit që atëherë vërshuan për të parë një fenomen të rrallë natyror, derisa edhe Steinbekk ishte në mesin e tyre.

Pamjet mbresëlënëse kapin një “lumë” me lavë që del nga kanali kryesor dhe poshtë anës së vullkanit.



spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img