E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Vrau dhjetë persona brenda një marketi, momenti kur policia arreston sulmuesin në Colorado

Duhet lexuar

spot_img

Dhjetë persona në mesin e tyre edhe një polic, janë vrarë gjatë të shtënave që kanë ndodhur në një market në Colorado të SHBA-ve, kurse i dyshuari është arrestuar.

Policia nxjerr nga marketi një burrë të prangosur, të cilit i rridhte gjak nga këmba e djathtë.

Kur sulmuesi filloi të shtie me armë, blerësit dhe punonjësit kishin filluar të ikin nga marketi, derisa një sërë ekipesh të policisë filluan të mbërrijnë në vendin e ngjarjes rreth tre kilometra larg kampusit të Universitetit të Colorado.

I dyshuar është arrestuar, ndërsa policia më herët ka bërë të ditur se nuk dihet motivet e këtij sulmi vdekjeprurës.

Në videon e filmuar në vendin e ngjarjes shihet momenti kur policët arrestojnë burrin që ishte vetëm në brekë, duke e futur me urgjencë në veturën e ndihmës së shpejtë.

Kujtojmë që në këto të shtëna ka humbur jetën polici Eric Teli, baba i shtatë fëmijëve.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img