E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Volkswageni po përgatit një Golf R edhe më të fuqishëm

Duhet lexuar

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

The Guardian: “Europianët po i shmangen vaksinave”

Vaksinat anti-COVID janë një mrekulli mjekësore. Pas ujit të pastër, vlerësohet se vaksinat kanë shpëtuar më shumë jetë se...

ATK për rastin e “Subvencioni 2021”: Do t’i hetojmë të gjitha bizneset dhe personat e përfshirë

Nga aksioni policor “Subvencioni 2021”, që nisi të mërkurën në disa lokacione të Kosovës, janë arrestuar 21 persona deri...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Kohët e fundit janë rritur spekulimet se Volkswageni po përgatitet të prodhojë një version më të fuqishëm të Golf R.

Informacioni është dhënë në faqen e 347-të broshurës, e cila vjen me Golfin e gjeneratës së tetë. Bëhet fjalë për një model me 328 kuaj fuqi, që i bie 13 kuaj fuqi më i fuqishëm se Golfi R standard.

Këtë fuqi e mundëson versioni i modifikuar motorit 2.0 litërsh ,me katër cilindra, turbo-benzinë.

Këtij modeli do t’i duhen 4.7 sekonda për të arritur shpejtësinë prej 0 në 100 km\h. Shpejtësia maksimale do të jetë 250 km\h.

Golf R Plus pritet të dalë në treg në fund të këtij viti ose në fillim të vitit 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

Arritja e një makine të re elektrike pak më serioze do të thotë që shumë do ta krahasojnë atë...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -