E shtunë, 25 Mars, 2023
No menu items!
spot_img

Vlora Çitaku zgjidhet nënkryetare e PDK-së

Duhet lexuar

spot_img

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, është rikthyer zyrtarisht në PDK.

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues që është mbajtur të enjten, ajo është zgjedhur nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës.

Kreu i partisë, Memli Krasniqi, ka zgjedhur emrat e anëtarëve të rinjë qo do jenë në krye të PDK-së.

Nënkryetarë: Vlora Çitaku, Ramë Buja, Enver Hoxhaj dhe Uran Ismaili.

Përbërja e Kryesisë së re të PDK-së:

Bernard Nikaj, Donika Shahini, Jakup Nura, Bekim Qollaku, Nexhat Demaku, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Sokol Bashota, Besa Kabashi Ramaj, Adri Nurellari, Rashit Qalaj, Zenun Pajaziti, Valdete Idrizi, Betim Gjoshi, Fehmi Mujota, Petrit Hajdari, Luljeta Veselaj-Gutaj, Blerand Stavileci, Muzafer Shala, Muhamet Haliti, Kujtim Gashi, Safete Hadergjonaj, Donjet Bislimi.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo