E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Vjen reagimi i parë nga VV-ja pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Duhet lexuar

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind,...

Gold AG sot publikon këngën e re

Këngëtari projektin e radhës do e publikoi solo. Pas bashkëpunimit me Nikollë Nikprelaj, Gold AG ka përgatitur projektin e ri Ai...

Fëmijet bëjnë bashkë Arbana Osmanin dhe Sara Hoxhën

Disa muaj më parë, Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë pasi solli në jetë një djalë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e deputetit Etem Arifi të cilën e shpalli të pavlefshme dhe kësisoj edhe Qeveria Hoti nuk është më legjitime.

Nagavci në Pressing të T7 tha se tani është e qartë se vendi shume shpejt do të shkojë në zgjedhje të reja dhe qeveria legjitime do të kthehet në pushtet.

“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese e konfirmon atë që e kemi thënë vazhdimisht, se Qeveria Hoti ka qenë e paligjshme. Vendimi ishte goxha i gjatë nuk munda ta lexoj të tërin. Është e qartë se shpejt do të kemi zgjedhje të reja dhe do të kthehet qeveria legjitime në pushtet”, tha Nagavci.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind,...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -