E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Visar Ymeri veçon katër ministra të Kurtit, i quan emërime shumë të qëlluara

Duhet lexuar

spot_img

Ish-deputeti Visar Ymeri ka komentuar formimin e Qeverisë Kurti 2.

Ymeri thotë se qeveria e re në përbërje ka ministra të djathtë e të majtë e që sipas tij mund të përbëjnë konflikt ideologjik.

Arben Vitia është zgjedhje shumë e mirë për shëndetësinë. Nuk ka profesionistë më të mirë për shëndetësinë se Vitia. Është mëkat nëse i njëjti do të kandidojë për Prishtinën dhe do të humbim një ministër të mirë”,

“Mendoj se Albulena Haxhiu është zgjedhje e mirë në Ministrinë e Drejtësisë pasi që e njëjta ka punuar gjatë për procesin e vettingut. Ajo ka pasur bashkëpunim edhe me shoqërinë civile në këtë proces. Mendoj se e ka pa hile reformën ne drejtësi”, tha Ymeri,

“Edhe Hajrulla Çeku është një zgjidhje shumë e mirë. Është ndër njerëzit më të përgatitur profesionalisht dhe politikisht në Lëvizjen Vetëvendosje”.

“Dhe Elbert Krasniqi më ka pëlqyer shumë dhe mendoj se është zgjidhje shumë e mirë”, ka thënë ndër të tjera Visar Ymeri.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img