E martë, 28 Qershor, 2022
No menu items!
spot_img

Vetura më e shtrenjtë e Tesla është zbukuruar me ari, do të kushtojë 299,999 dollarë

Duhet lexuar

spot_img

Tesla Motors ofron vetura elektrike për buxhetin e të gjithëve dhe tani është shfaqur një copë e shtrenjtë e zbukuruar me ari.

Është një Model S Plaid i modifikuar nga Caviar Royal Gift, i cili është zbukuruar me ar 24 karat. Çmimi i kësaj veture është 299,999 dollarë.

Caviar Slavus vrapoi duke modifikuar iPhone të Applet, por këtë herë ajo e ktheu vëmendjen te vetura. Dizajni bazohet në Model S Plaid + të Tesla, i cili nuk është ende në shitje, dhe i cili do të bëhet vetura e Teslas me performancën më të mirë në historinë e kompanisë.

Ky model do të përshpejtojë nga 0 në 100 km/orë në 1.9 sekonda, do të arrijë një shpejtësi maksimale prej 322 km/orë dhe do të ketë një distancë maksimale prej 837 km.

Caviar thotë se “vetura elektrike më e mirë në botë është kthyer në një gjë vërtet luksoze”, duke shtuar se kjo është mënyra se si dizajnerët e Caviar paraqesin një automjet luksoz të teknologjisë së lartë.

Grilën e përparme, pragjet, disqet, pasqyrat, elementët e parakolpit para dhe mbrapa si dhe disa detaje të tjera janë të praruara.

Brendësia gjithashtu ka pësuar një “trajtim të artë” kështu që tani ka një timon të artë dhe një kornizë të ekranit të artë të sistemit të informacionit dhe argëtimit.

Kur Tesla prezanton Model S Plaid +, atëherë do të jetë e mundur të porosisni Model S Excellence 24K nga Caviar. Vetëm 99 kopje do të jenë në dispozicion.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo