E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton shumë më lirë se modelet luksoze

Duhet lexuar

spot_img

Hongqi vitin e kaluar prezantoi modelin më prestigjioz, i cili tërheq vëmendjen me pamjen e tij, luksin, por edhe çmimin.

Kanali YouTube i Wheelsboy sjell një përmbledhje të hollësishme të limuzinës kineze.

Makina Hongqi H9 shpesh nga disa shihet si S-Class në edicionin Maybach për shkak të ngjyrës dhe siluetës së tij, dhe disa e shohin si Rolls-Royce.

Dhe në të dy krahasimet duket se është e saktë. Sepse, Giles Taylor, ish-shefi i dizajnit në Rolls-Royce, ka punuar për Hongqi që nga viti 2018.

Një tjetër gjë e rëndësishme. Dhe ndërsa paraardhësit e tij kishin probleme me ndërtimin, ky model lë përshtypjen e një makine komplekse me cilësi të mirë.

Në kabinë ekziston një ofertë e madhe hapësire, dhe me versione të pajisura mirë, luks i pastër në formën e sediljeve të pasme masazhi, ftohës, ekrane shtesë, etj.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

Huawei ka hyrë në industrinë e automjeteve dhe kjo është makina e saj e parë. Ajo u prezantua në Shanghai...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img