E diel, 28 Shkurt, 2021
No menu items!

Varianti i ri i COVID-19 që u zbulua në Nigeri, shfaqet në Britaninë e Madhe

Duhet lexuar

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Kurti “mes dy zjarresh”, Netanyahu e fton të hapë ambasadën në Jerusalem e Erdogani ta shmangë

Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, i ka kërkuar kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, ta shmangë vendimin për hapjen...

25 mijë euro për një aplikues – Prokuroria me audio dhe video për ryshfetin në rastin “Subvencionet”

Në dosjen e prokurorisë me audio dhe video dëshmohet se fermerët janë detyruar të japin deri në 30 mijë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Një mutacion i ri i COVID-19, i cili u zbulua për herë të parë në Nigeri, është gjetur në Britaninë e Madhe.

Simon Clarke, një profesor i asociuar i mikrobiologjisë qelizore në Universitetin e Reading, paralajmëroi se ky lloj mund të jetë rezistent ndaj vaksinave aktuale.

Studiuesit e Universitetit të Edinburgut kanë gjetur 32 raste të variantit B1525 në Britani, raporton Dailymail.

Ekspertët në universitet thonë se ky tip i ri përmban mutacionin E484K në proteinë spike.

Ky mutacion është gjetur në variantet e Afrikës së Jugut dhe Brazilit dhe besohet se ndihmon virusin për t’i shmangur antitrupat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Marina Vjollca shfaqet tërheqëse në fotosesionin e ri, thekson gjoksin e formësuar

Prezantuesja shqiptare, Marina Vjollca, gjithmonë di si të tërheq vëmendjen e fansave të saj. Përmes tipareve të bukurisë dhe linjave...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -