E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Varianti i coronavirusit i shfaqur në Mbretërinë e Bashkuar ‘godet’ edhe Zelandën e Re

Duhet lexuar

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Abazoviq: Gjysma e Malit të Zi nuk po fle, drejtësia ka filluar të funksionojë

Zëvendëskryeministri Dritan Abazoviq shkroi në rrjetet sociale se “gjysma e Malit të Zi nuk po fle”, sepse, siç tha...

Reagimi i vajzës 13 muajshe bëri të qeshnin shumë persona

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Banorët e Auckland u zgjuan të hënën në një bllokim të ri, duke shpresuar që kufizimet e shkurtra dhe të mprehta tre-ditore të urdhëruara nga kryeministrja Jacinda Ardern të ndalojnë përhapjen e Covid-19.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kryeministrja Ardern ka thënë se testimi gjenomik kishte treguar se tre rastet e komunitetit ishin varianti i Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar.

Këto raste – një nënë, baba dhe bijë nga një familje e Auckland – nënkuptojnë që 1.6 milion banorët do të përballen me ndalime të lëvizjes jo thelbësore deri në mesnatën e së mërkurës, si pjesë e kufizimeve të nivelit të alarmit tre.

Siç bëhet e ditur, kjo është hera e dytë që banorët e Auckland u nënshtrohet masave emergjente që nga bllokimi më i rreptë 51-ditor i vitit të kaluar në të gjithë vendin, i cili ndihmoi Zelandën e Re të eliminonte virusin.

Pjesa tjetër e Zelandës së Re është vendosur në nivelin dytë të gatishmërisë, që kërkon distancën shoqërore, kufijtë në tubime dhe mbajtjen e maskës.

Gjithsesi nuk është ende e qartë nëse bllokimi do të zgjatet përtej mesnatës së të mërkurës, ndërsa autoritetet shëndetësore punojnë për të fituar një pamje të plotë të përhapjes së virusit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtëpi me formë unike: A do të dëshironit të jetonit këtu?

Sa njerëz, aq edhe temperamente. Sa shtëpi të ndryshme ka, ndërsa ky është tregimi i një shtëpie që është...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -