E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Valdete Daka braktis mbledhjen- Nuk i pëlqen vendimi për çertifikimin e Kurtit si deputet

Duhet lexuar

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Zvicra ndalon mbulimin e fytyrës, vjen reagimi i myslimanëve

Zvicra votoi ngushtë në një referendum për të ndaluar gratë të veshin burka ose veshjet që mbulojnë fytyrën në...

MC Kresha dhe Lyrical Son lansojnë këngën e re “Criminal Immigrant”

Dyshja e njohur, MC Kresha dhe Lyrical Son, janë ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Ata tashmë e kanë...

Daka lëshon mbledhjen e KZQ-së pas rekomandimit të zyrës për çertifikimin e Kurtit dhe të tjerëve 

Është shtyrë për dy orë votimi i certifikimit të kandidatëve për deputetë, pas paqartësive që ka nxitur rekomandimi i Zyrës për Certifikim që propozoi certifikimin e të gjithë kandidatëve.

Anëtarët e KQZ-së kërkuan dokumente shtesë për rekomandimin e Zyrës për Certifikim.

Teksa anëtarët e KQZ-së lëshonin sallën, anëtari i Vetëvendosjes në KQZ, Sami Kurteshi, ka thënë se kryesuesja e KQZ-së ka mbledhur për konsultime e presion anëtarë të tjerë të KQZ-së para takimit të sotëm.

Kryesuesja e KQZ-së, Valdete Daka tha se nga ky rekomandim nuk e kanë të qartë se cilët kandidat i plotësojnë kushtet e cilët jo.“Kërkesat janë dërgu në institucionet relevante. Është kërku nga subjektet të zëvendësohen anëtarët qe nuk i përmbushin kriteret. Ne nuk e kemi të qartë se kush i përmbushë kërkesat e kush jo. Zyra është ajo që i pranon dokumentet i verifikon klasifikon dhe bënë rekomandim duke respektuar dispozitat e nenit 9”, tha ajo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -