E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

Vajzat nga Prishtina fitojnë Kupën e Kosovës në Basketboll

Duhet lexuar

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Ja çfarë duhet të dini nëse po kaloni një ditë të keqe

Nuk ka lumturi të përhershme, por ka një rrugëtim drejt saj që mund të jetë e bukur nëse ju...

Ky është gabimi më i keq që mund të bëni kur përpiqeni të flini natën

Kur e kemi të pamundur të biem në gjumë, instinkti ynë i parë është që thjesht të qëndrojmë në...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Sot nga ora 14;00 u zhvillua ndeshja nga liga e femrave ndërmjet ekipeve KBF Prishtina – KBF Bashkimi. Ndeshja u zhvillua në Suharekë, e nga aty vajzat nga Prishtina dolen me fitore të Kupës së Kosovës.

Në këtë ndeshje më të dalluarat ishin Alexis Tolefree nga KBF Prishtina e cila shënoi 37 pikë e 5 kërcime, ndërsa nga ana tjetër nga ekipa e KBF Bashkimit u dalluan Aisha Ballarabe me 19 pikë e 22 kërcime dhe Saranda Daci me 14 pikë e 15 kërcime.

Skuadra nga Prishtina doli fituese nga kjo ndeshje me 4 pikë epërsi ndaj Bashkimit të Prizrenit.

Fitorja e Prishtinës u zyrtarizua edhe nga Federata e Basketbollit të Kosovës në faqen e tyre në Facebook.

Ky është postimi i plotë i Federatës së Basketbollit të Kosovës:

’Prishtina fiton Kupën te Femrat

Prishtina ka mundur Bashkimin 75:71 (16:14, 15:19, 16:25, 28:14), duke e fituar Kupën e Kosovës në konkurrencën e femrave.
Ndeshja filloi e baraspeshuar, ku të dy skuadrat treguan dëshirë të madhe për fitore. Çereku i parë ishte i barabartë dhe këtë e dëshmon edhe rezultati i kësaj pjese 16:14. Por, në periudhën e dytë për një nuancë më të mirë ishin vashat nga Prizreni, që fituan këtë pjesë 15:19, për të shkuar në pushim me rezultat 31:33.
Bashkimi vazhdoi me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, duke pasur epërsi në 14 pikë, 39:53, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 47:57. Prishtinasit nuk u dorëzuan dhe në çerekun e fundit, 6 minuta nga fundi afrojnë shifrat në 58:61. Bardhekaltret vazhduan me lojë të mirë, duke barazuar rezultatin dhe duke pasur epërsi në katër pikë, 69:65. Skuadra nga Prishtina arriti të menaxhojë epërsinë, duke triumfuar në fund me rezultat 75:71.
Te Prishtina u dallua Alexis Tolefree me 37 pikë e pesë kërcime, kurse te Bashkimi u dalluan Aisha Ballarabe me 19 pikë e 22 kërcime dhe Saranda Daci me 14 pikë e 15 kërcime.

#Final8KupaeKosoves #Final8 #Kupa #Femrat #VllesaPagesa.’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -