E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Urimi i madh i Peles për Messin pas barazimit të rekordit nga argjentinasi

Duhet lexuar

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021. Në këto zgjedhje, personi më i...

Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë të Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Sipas këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Legjenda braziliane, Pele ka uruar kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi, pasi ky i fundit barazoi një rekord të madh të golave të tij.

Barcelona barazoi 2-2 në shtëpi ndaj Valencias, ku golat për vendasit i shënuan Lionel Messi (45+) dhe Ronald Araujo (52’).

Goli i Messit nuk ishte thjeshtë një gol i radhës pasi ylli argjentinas me këtë gol barazoi një rekord të madh të mbajtur nga legjenda, Pele.

Messi shkoi në shifrën e 643 gola për Barcelonën duke barazuar rekordin e Peles me Santosin si lojtari që shënon më shumë gol në histori për një klub të vetëm.

Pas barazimit të këtij rekordi ka ardhur edhe urimi i Peles për Messin në rrjetet sociale private.

“Kur zemra juaj vërshon nga dashuria, është e vështirë të ndryshoni rrugën tuaj”.

“Sikur ti, e di çfarë do të thotë të mbash fanellën e njëjtë çdo ditë. Sikur ti, e di që nuk ka asnjë vend më të mirë, se aty ku ndihet si në shtëpi”.

“Urime për rekordin historik, Lionel. Por mbi të gjitha, urime për një karrierë të bukur te Barcelona”.

“Histori si e jona, për të dashur të njëjtin klub për kaq gjatë, për fat të keq do të jenë gjithnjë e më të rralla në futboll. Te admiroj shumë Leo Messi”, ka shkruar Pele në profilin e tij në Instagram.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -