E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

Duhet lexuar

spot_img

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të përgatitur diçka të shëndetshme dhe të ulen për të ngrënë.

Në fakt, nuk është e nevojshme t’i përgatisni vetes një mëngjes që kërkon kohë.

Mjafton të konsumoni një banane dhe një gotë ujë të ngrohtë pasi efektet e tyre janë të mahnitshme.

Ky mëngjes është mënyra më e lehtë për të stimuluar humbjen e peshës. Bananet stimulojnë tretjen dhe përshpejtojnë metabolizmin,.

Një përfitim tjetër i ngrënies së bananeve është se ato do t’ju bëjnë të ndiheni të ngopur për një periudhë më të gjatë kohore, ndërsa bllokojnë gjithashtu thithjen e karbohidrateve.

Pini një gotë ujë të ngrohtë me stomak bosh, dhe do të vini re se metabolizmi do të rritet apo keni më pak të ngjarë të ftoheni apo të prekeni nga gripi.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Një shofer i paduruar i BMW-së ndërroi korsi dhe më pas përfundoi në një barrierë betoni

Është fat që askush nuk u lëndua rëndë. Kamera nga një veturë kap një moment kur përpara saj shfaqet BMW...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img