E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

Turqia goditet nga disa tërmete të njëpasnjëshme

Duhet lexuar

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë...

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Një tërmet me fuqi 5.1 ballësh goditi provincën Izmir të Turqisë perëndimore të hënën herët.

Sipas mediave turke, përcjell Telegrafi, tërmeti ndodhi në 8:46 të mëngjesit me kohën lokale në një thellësi prej 20,6 kilometrash, tha Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD), duke shtuar se epiqendra e tërmetit ishte rrethi Karaburun i Izmirit.

Siç bëhet e ditur më tej, ky tërmet u pasua nga katër dridhje të tjera të tokës, me fuqi 4.8 dhe 4.7 ballë.

Mediat raportojnë se tërmeti u ndje gjithashtu në provincat fqinje si dhe në Lesbos të Greqisë.

Ndryshe, Izmiri është i njohur për tërmetet e fundit, me atë të fundit me fuqi 6.6 në tetor 2020 që shkaktoi vdekjen e 116 njerëzve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si të ndaheni me partnerin në formën më perfektë

T’i japësh fund një marrëdhënieje është e vështirë, sidomos kur të duhet edhe të përballesh me personin. Që ta...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -