E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Treni që lëvizi prapa për më shumë se 25 kilometra ?!

Duhet lexuar

spot_img

Një tren në Indi është prishur për shkak të frenimit të “fortë”, për të shmangur përplasjen e një lope – që në këtë vend konsiderohet si një kafshë e shenjtë.

Kështu shoferi në mënyrë të pakontrolluar filloi të lëviz prapa, duke udhëtuar mbi 25 kilometra.

Megjithatë treni u ndal në afërsi të një stacioni, pasagjerët raportohet se nuk kanë pësuar ndonjë lëndim nga frenimi i “fortë”.

E shoferi dhe rojtari i hekurudhave janë suspenduar, kanë bërë të ditur nga kompania e hekurudhave indiane “North Eastern Railway”.

Prishja e trenit ka ndodhur në veri të Indisë, në hekurudhën New Delhi-Tanakpur.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img