E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Trajneri i Suedisë e di se Kosova nuk është Gjeorgji: Duhet të luajmë më mirë nëse duam të fitojmë

Duhet lexuar

spot_img

Selektori suedez, Janne Andersson ka folur në konferencën për shtyp.

Andersson është shprehur se skuadra suedeze duhet të jetë e kujdesshme për ndeshjen me Kosovën.

“Do të jetë ndeshje e rëndë, Kosova ka lojtarë të mirë dhe të shpejtë dhe duhet të luajmë më mirë sesa kemi luajtur para disa ditësh në mënyrë që të marrim rezultat”, tha ai.
Të enjtën, suedezët luajtën kundër Gjeorgjisë si nikoqirë, të cilën mezi e mposhtën me rezultat minimal 1-0,

Andersson u pyet për pikën më të fortë të Kosovës.

“Nuk mendoj për këtë, nuk mendoj për dobësitë, ata kanë lojtarë të mirë dhe të shpejtë, rëndësi për ne është që duhet të jemi të fortë në mbrojtje dhe të shfrytëzojmë rastet”, tha Andersson.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Agnelli: Nuk pendohem për transferimin e Ronaldos dhe emërimin e Pirlos

Andrea Agnelli ka diskutuar sezonin e Juventusit, duke thënë se ai nuk është penduar për Andrea Pirlo dhe Cristiano...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img