E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Trageti i pasagjerëve përplaset me tragetin e mallrave: 25 persona të vdekur

Duhet lexuar

spot_img

Ekipet e shpëtimit gjetën 25 trupa të vrarë në përplasjen e djeshme të një trageti pasagjerësh dhe një anijeje mallrash në lumin Shitalakshi, në jug të kryeqytetit të Bangladeshit, Dhaka.

Zyrtari i zjarrit dhe mbrojtjes civile, Ershad Hosain tha se ekipet e shpëtimit gjetën trupat e pesë viktimave mbrëmë dhe 20 të tjerë sot.

“Shumica e trupave u gjetën brenda anijes së mbytur”, tha ai duke shtuar se disa ende mungojnë, raporton reuters.

Trageti ishte plot me njerëz që ktheheshin në shtëpitë e tyre pasi qeveria njoftoi se një “bllokim” për një javë do të hynte në fuqi nga sot, në mënyrë që të parandalojë përhapjen e coronavirusit.

Bangladeshi raportoi një kërcim rekord ditor prej 7,087 infeksioneve me coronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 637,364 me 9,266 vdekje.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img