E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Tovërlani thotë se Drita është favorit për ta fituar Superkupën

Duhet lexuar

Nuk ka cunami në Zelandën e Re, publikohen pamjet e dallgëve që kishin frikësuar banorët

Agjencia për situata emergjente në Zelandën e Re, ka tërhequr paralajmërimin për një cunami të mundshëm pas një serie...

Diego Forlan: Barcelona gaboi me Suarezin, sikurse Real Madridi me Ronaldon

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka folur për Luis Suarezin, duke thënë se Barcelona nuk është dashur...

Oda e Hotelerisë: Sallat e dasmave të hapen në prill

Oda e Hotelerisë e Kosovës, ka paralajmëruar mosrespektim të masave eventuale  të cilat kufizojnë punën e tyre, duke kërkuar...

Trajneri i njohur kosovar, Afrim Tovërlani, ka treguar se cila nga skuadrat “kaltërebardhë” është favorite për ta fituar Superkupën e Kosovës.

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv”, Tovërlani thotë se ndërmjet FC Prishtinës dhe Dritës, ndeshja e të cilave do të zhvillohet zyrtarisht në Antalia më 23 janar, mendon se FC Drita do të fitojë këtë garë.

“Toki” i ka dhënë një përparësi të lehtë gjilanasve në këtë përballje, pasi sipas tij janë skuadër që luajnë së bashku për dy vite.

“Unë mendoj që dy skuadrat nuk do ta kenë formën atë që e pretendojnë. Sepse është herët, ndoshta Drita në këtë moment ka një përparësi të lehtë sepse është një skuadër që dy vite luajnë bashkë. Është e mira që do të luhet në Antalia dhe kushtet janë shumë të mira se në Kosovë”.

“Ky është testi i dy ekipeve pasi më vonë luajnë në Kupën e Kosovës. Drita ndoshta ka një përparësi të lehtë”, ka thënë Afrim Tovërlani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka cunami në Zelandën e Re, publikohen pamjet e dallgëve që kishin frikësuar banorët

Agjencia për situata emergjente në Zelandën e Re, ka tërhequr paralajmërimin për një cunami të mundshëm pas një serie...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -