E enjte, 22 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Duhet lexuar

spot_img

Me siguri do t’ju pëlqejë shija

Përbërësit:

– 150 g biskota ose biskota;
– 2 puding me karamele;
– 100 g çokollatë;
– 600 ml qumësht
– 1 lugë gjelle mjaltë;
– 1 krem.

Përgatitja:

Qumështin nxeheni deri sa të vlojë dhe zieni pudingun, qiteni në çokollatën e nxehtë dhe bashkoni mirë.

Në puding qitni biskotat e thyera dhe përzieni.

Një tepsi më të vogël mbështillni një folie dhe qiteni tretjen dhe rrafshojeni.

Mbulojeni sipër me folie dhe lëreni të ftohet mirë.

Rrotullojeni në një tabaka dhe hiqni folien.

Zbukurojeni me krem.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Nё serialin “How I Met Your Mother” tani kёrkohet tё dihet se kush ёshtё babai

Seriali vazhdues i ‘How I Met Your Mother’ me protagonisten Hilary Duff do tё bёhet me titullin "How I...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img