E mërkurë, 14 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Duhet lexuar

spot_img

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme për vitin 2021.

Në këto zgjedhje, personi më i votuar ka dal të jetë kandidatja për president të Kosovës, Vjosa Osmani me 300,788 vota.

Ndërsa listën e dhjetë personave më të votuar e mbyll Armend Muja nga Lëvizja Vetëvendosje me 44 mijë e 73 vota.

Nga kjo listë, nga 10 më të votuarit janë nga LVV, kurse PDK dhe LDK me nga një deputetë.

Në këtë listë, 4 më të votuarit janë femra.

Kjo është lista e plotë e top 10 personave më të votuar në nivel vendi:
01. Vjosa Osmani (LVV) – 300,788 vota
02. Glauk Konjufca (LVV) – 200,641 vota
03. Arben Vitia (LVV) – 107,813 vota
04. Enver Hoxhaj (PDK) – 100,518 vota
05. Donika Gërvalla (LVV) – 71,720 vota
06. Avdullah Hoti (LDK) – 69,640 vota
07. Vasfije Blair (LVV) – 60,885 vota
08. Mimoza Kusari – Lila (LVV) – 53,563 vota
09. Avni Dehari (LVV) – 51,116 vota
10. Armend Muja (LVV) – 44,073 votaspot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Madonna, 62 vjeç, sa më e vjetër aq e mirë duket!

Madonna i bëri adhuruesit të ndiheshin mjaft të hutuar, ndërsa ngarkoi një varg fotosh në llogarinë e saj në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img