E shtunë, 6 Mars, 2021
No menu items!

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti 6.2 ballë trondit brigjet e këtij shteti, frikë për goditjen edhe nga tsunami

Duhet lexuar

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Dega rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në park

Ky është momenti kur një grup muzikantësh patën një arratisje me fat kur një degë rreth 13 metra e...

Në Gjakovë 5 persona arrestohen për prostitucion

Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në Gjakovë dje ka arrestuar pesë persona të dyshuar për prostitucion. Në...

Një tërmet i fuqishëm me madhësi 6.2 ka goditur brigjet e Vanuatut. Sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA, lëkundja u ndje 90 kilometra në perëndim të Port-Vila rreth orës 12:00 me kohën lokale të Martën,

DailyMail bën të diturse tërmeti goditi në një thellësi prej 10 kilometrash, dhe nuk ka paralajmërime për tsunami pas tronditjes. Lëkundja vjen më pak se një javë pasi zona u trondit nga një tërmet me madhësi 7.7, i cili shkaktoi një tsunami të vogël.

Tërmeti goditi menjëherë pas mesnatës të enjten me kohën lokale rreth 415 kilometra në lindje të Vao në Kaledonia e Re në një thellësi prej 10 kilometrash. Qeveria e SH.B.A.-së Qendra e Paralajmërimit për Tsunami në Paqësor tha se ‘valët e rrezikshme të tsunamit’ ishin parashikuar për disa brigje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kombinimet perfekte/ 6 çiftet më pasionante të zodiakut

Ekzistojnë disa çifte që duan që marrëdhënia e tyre të ecë në shtigje të qeta. Ata duan të qëndrojnë në...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -