E shtunë, 15 Janar, 2022
No menu items!
spot_img

Timoni i ri dhe i pazakontë i Teslas

Duhet lexuar

spot_img

Një shofer i Tesla tregon se si Tesla Model S Plaid lëviz me timonin e pazakontë të saj. 

Disa ditë më parë Tesla dorëzoi automjetet e saj të para të modelit të ri të rifreskuar Model S Plaid. Përveç një pamje të re të veturës, Teslas e re është pajisura me një kabinë krejtësisht të re.

Fokusi i risive është timoni i pazakontë i saj, i cili të kujton makinat e Formula 1.

Disa pronarë të një Tesla Model S tani po demonstrojnë në video se si vetura elektrike lëviz me timonin e ri.

Klipet tregojnë se drejtimi me timonin e pazakontë do të marrë kohë deri të mësohet dhe kërkon shumë praktikë.

Ndryshimi i kapjes së timonit të pazakontë është i vështirë

Sidomos ndryshimi i kapjes kur vetura është në një rrethrrotullim, për shembull, duket mjaft e pazakontë në video.

Është e paqartë nëse timoni i ri i Teslas do të vijë edhe në Evropë. Kur Tesla prezantoi për herë të parë timonin, lindën dyshime për kërkesat e sigurisë.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Përleshje mes kosovarëve në Zvicër, plagosen burrë e grua

Një burrë dhe një grua kanë mbetur të plagosur në një konflikt mes disa kosovarëve, që ka ndodhur sot rreth...

Më shumë artikuj si kjo