E shtunë, 27 Shkurt, 2021
No menu items!

Tesla hap konkursin për vende të lira pune në Berlin, kjo do të jetë paga për punëtorët

Duhet lexuar

Netanyahu i dërgon letër Kurtit: Të pres në Izrael për ta inauguruar Ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, në letrën e tij që i ka shkruar kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Bayerni shkatërron Kolnin

Bayern Munchen ka mposhtur FC Kolnin në kuadër të xhiros së 23-të të Bundesligës. Bayern Munchen ka vazhduar me fitore,...

Vuçiq: Do ta mbroj Kosovën siç di dhe mundem

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur sërish për Kosovën duke thënë, se ai e mbrojti Kosovën më mirë...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Tesla – e themeluar në vitin 2003, kompania konsiderohet si një pioniere midis prodhuesve të makinave elektrike.

Shumë vite produktet e tyre synonin një segment të çmimeve të larta, tani Tesla është gati të marrë tregun më të gjerë masiv.

Pas tre fabrikave të para në Nevada, New York dhe Kinë, Tesla tani po vjen gjithashtu në Evropë.

Megafabrika e katërt i saj do të hapet së shpejti në Grünheide, e vendosur në jug-lindje të Berlinit, deri në vitin 2021

Përveç makinave elektrike, ai do të prodhojë bateri, sisteme lëvizëse dhe do të marrë pjesë në projekte të gjëra kërkimore dhe inovative të Teslas.

Tesla tashmë ka hapur konkursin për disa vende të lira pune.

Lista e publikuar nga mediat e huaja tregon për disa vende të lira të punës në këtë fabrikë gjigante.

Në një intervistë me revistën gjermane të biznesit Handelsblatt, kreu i agjencisë së punësimit tashmë ka dhënë informacionin fillestar mbi pagat e planifikuara.

Ai supozon se Tesla do të paguajë punonjësit e saj në bazë të tarifave. “Tesla paguan dukshëm më mirë sesa është zakon në këtë zonë dhe do të bazohet në marrëveshjen kolektive të pagave të industrisë metalike dhe elektrike”, thotë Freyer.

56-vjeçari dha shifra konkrete. Punëtorët e pa kualifikuar mund të presin një pagë fillestare prej 2,700 euro bruto.

Ata me trajnimi përkatës profesional fillojnë me rreth 3,500 euro pagë mujore bruto.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Netanyahu i dërgon letër Kurtit: Të pres në Izrael për ta inauguruar Ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, në letrën e tij që i ka shkruar kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -