E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Tërmet në Japoni, rreziku edhe nga Cunami, Ambasada e Kosovës vë në dispozicion numrat emergjentë

Duhet lexuar

spot_img

Një tërmet i fuqishëm prej 7.2 ballësh goditi një pjesë të Japonisë derisa u paralajmërua për rrezik nga cunami.

I ngarkuari me Punë në Tokio nga Kosova, Arbër Mehmeti, ka ofruar numrat emergjentë për të gjithë shtetasit e Republikës që mund të kenë nevojë.

“Sipas Agjencisë Meteorologjike të Japonisë, një tërmet me magnitudë 7.2 ka goditur bregun e Japonisë verilindore në një thellësi prej 60 km këtë të shtunë, dt. 20 mars 2021, në ora 19:09 në mbrëmje. Alarmi për cunami është lëshuar për prefekturën Miyagi”.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Tokio publikon numrat emergjentë:

+81 80 4199 6476

+81 80 3417 6232 (japonisht)

Adresa:

Vort Toranomon South Bldg. 10 F

3-13-7, Nishishinbashi, Minato-ku

105-0003 Tokyo

Tel: + 81 3 6809 2577

Fax: + 81 3 6809 2579spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Asambleisti i LVV-së bie pre e një fotografie të vjetër, e fshinë dhe kërkon falje

Asamblisti i Vetëvendosjes në Kuvendin e Prishtinës, Egzon Azemi ka shpërndarë një fotografi të cilin e ka quajtur “krim”. Fotografia...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img