E shtunë, 31 Korrik, 2021
No menu items!
spot_img

Tentoi të hynte në shtëpi përmes oxhakut, mirëpo u bllokua brenda – zjarrfikësit shpëtojnë adoleshenten në Nevada

Duhet lexuar

spot_img

Zjarrfikësit në Nevada kanë kryer një shpëtim të pazakontë kur një adoleshente mbeti jashtë shtëpisë së saj dhe u përpoq të hynte brenda duke zbritur përmes oxhakut mirëpo u bllokua brenda.

Sipas medieve të huaja, , Departamenti për Zjarrin i Henderson deklaroi në një postim në Facebook se 18-vjeçarja mbeti jashtë nga shtëpia e saj njëkatëshe, dhe u përpoq të hynte brenda përmes oxhakut.

Zjarrfikësit përdorën një sistem litari për të tërhequr adoleshenten në një ‘operacion’ shpëtimi që zgjati rreth 30 minuta.

Departamenti deklaroi se e njëjta nuk kishte pësuar lëndime.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Zjarri në malet e Rugovës është lokalizuar por ende nuk është shuar, Policia apel qytetarëve të jenë të kujdesshëm

Policia e Kosovës, KFOR-i me helikopterë, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë tjera relevante janë në Shtupeq të...

Më shumë artikuj si kjo