E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Tentoi ta hedh në erë qendrën e vaksinimit dhe të sabotojë fushatën e imunizimit – policia holandeze parandalon sulmin dhe arreston autorin

Duhet lexuar

spot_img

Policia holandeze ka parandaluar një sulm në qendrën e vaksinimit në qytetin Den Helder.

Siç raportojnë mediat holandeze, policia ka arrestuar 37-vjeçarin nën akuzën se kishte planifikuar të kryej sulm terrorist, transmeton Telegrafi.

Ky burrë planifikonte të vente mjet shpërthyes në qendër për të sabotuar vaksinimin, por ai është ndaluar nga organet e sigurisë.

Gjykata ka njoftuar se i tërë rasti po cilësohet si vepër terroriste, me qëllim që të frikësoj banorët dhe të shkaktoj destabilizim ekonomik.

Ndryshe në janar, holandezët kanë protestuar për shkak të masave epidemiologjike dhe mbylljes totale – madje janë regjistruar edhe sulme në qendra të testimit.spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img