E martë, 2 Mars, 2021
No menu items!

“Teli i gabuar”, një ditë në foto nga një ekip që çaktivizon bomba

Duhet lexuar

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka –...

Pse bebet mbajnë aromë më tërheqëse sesa fëmijët e rritur?

Aroma e butë e një të porsalinduri te prindërit ngjall ndjenja të forta dhe i inkurajon ata të kujdesen...
Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Në fotogalerinë e mësipërme iu sjellim një ditë nga një seancë stërvitore nga një ekip special i ushtrisë kineze që përdoret për të çaktivizuar bombat.

Një detyrë që nuk është për personat me zemër të dobët, pasi pjesëmarrësit në këtë trajnim duhet të përballen me kushte ekstreme për kërkimin e çaktivizimin e pajisjeve shpërthyese.

Në një nga trajnimet shfaqet një teknik kurajoz ndërsa kalon me veshjen speciale mbrojtëse mbi një tra ekuilibri dhe në dorë një bombë, ndërsa pas tij ndodh një shpërthim i madh. Provë kjo që jo të gjithë mund ta kalojnë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Si po pritet në Shqipëri përfshirja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e 25 prillit?

Derisa Vetëvendosje shënoi fitore në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ajo po provon të arrijë sukses edhe në zgjedhjet parlamentare...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -