E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Të gjitha në 17 metra katrorë: Një shtëpizë me ide të shkëlqyeshme për zhvendosje

Duhet lexuar

spot_img

Kompania suedeze IKEA ka projektuar shtëpizën fantastike në rrotë e cila ka ndikim minimal në ambientin natyror

Shtëpiza është e pajisur me panele solare, tualetin dhe bojlerin ngrohës për pavarësi dhe funksionim të plotë jashtë rrjetit.

Disenjatori i IKEA-s, Abbey Stark, ka theksuar që multifunksionaliteti i mobilieve ka rëndësi vendimtare në hapësira të vogla.

Stark, mu në zemër të shtëpisë ka vendosur tavolinën e cila funksionon si vend për punë dhe hapësirë për ngrënie, me sirtarë praktikë për vendosje, por mund të paloset kur nuk përdoret.

“Kam dashur të krijoj hapësirë e cila bazohet në dizajnin skandinav me paletën neutrale të ngjyrës së bardhë dhe ngjyrës së zezë dhe me shumë dru shkëlqyes”, thotë ai.

Kuzhina është e pajisur me pllakën bartëse induktive e cila lehtë mund të paloset kur nuk përdoret.

Banja gjendet në kuzhinë, nga ana tjetër e hapësirës është kabina e dushit.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img