E diel, 16 Maj, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Duhet lexuar

spot_img

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop lëshoi ​​nё treg njё nga gjashtë albumet e saj tё ri-regjistruara, ‘Fearless (Versioni i Taylor-it)’, në fillim të këtij muaji.

Dhe ndërsa falënderonte ushtrinё e saj të tifozëve – të cilët njihen si Swifties – për arritjen e albumit në numrin një në Billboard 200 në SHBA, prodhuesja e hitit “You Need To Calm Down” konfirmoi se ajo ka bërë përparim në vazhdimin e saj.

Ajo shkroi në Twitter: “Kam qenё në studio gjatë gjithë ditës duke regjistruar tjetrën me radhё – është me të vërtetë mahnitëse ajo që të gjithë keni bërë këtu”.

Nëse regjistrimi i ri i këngëtares 31-vjeçare për albumin e saj fitues nё Grammy të vitit 2008, ‘Fearless’, i cili pёrmban 26 këngë dhe gjashtë këngë të padëgjuara më parë, është gjithçka për të bërë, adhuruesit janë në pritje të një gostitje.

Albumi përfshin ‘You All Over Me (From the Vault)’ me Maren Morris, ‘Love Story (Taylor’s Version)’ dhe ‘Mr. Perfectly Fine (From the Vault)’.

Ndërsa Keith Urban – i cili e mbështeti kёngёtaren nё turneun e vitit 2009 “Escape Together World” – kёndon nё duet me Taylor në kёngёn ‘That’s When (From the Vault)’ dhe super ylli australian gjithashtu ka vijuar me harmonitë në kёngёn ‘We Were Happy (From the Vault)’.

Kёnga ‘Bye Bye Baby’ përfundon gjashtë kёngёt e pa publikuara më parë nga albumi ‘Fearless’.

Kënga e fundit është remiksi i bonusit ‘Love Story (Versioni i Taylor-it)’ nga Elvira Anderfjärd, një producente suedeze e cila ka punuar me Katy Perry dhe Tove Lo.

Taylor më parë kishte zbuluar planet e saj për të lëshuar versione të reja të kёngёve të saj të mёhershme pasi Ithaca Holdings e Scooter Braun bleu tekstet nga katalogu i saj.

Ajo tha: “Do të jetë kënaqësi, sepse do të ndihesha sikur të rifitoja një liri dhe të marr përsëri atë që është e imja.”

“Kur i krijova [këto këngë], nuk e dija se si do të dilnin. Të kthehesh prapa dhe të dish që kjo do të thoshte diçka për njerëzit është në të vërtetë një mënyrë e bukur për të festuar atë që adhuruesit kanë bërë për muzikën time.”

Duke njoftuar ‘Fearless (Versioni i Taylor-it)’ në rrjetet sociale, Taylor shkroi: “Unë jam e kënaqur të them se versioni im i ri i ‘Fearless (Versioni i Taylor)’ është realizuar dhe do të jetë me ju së shpejti.

spot_img
spot_img

Lajmet e fundit

Inxhinieri francez dhe i biri, me kostumin e Shkodrës

Inxhinieri francez Agostin Briott, së bashku me të birin shihen të veshur me veshje shkodrane në një foto të...

Më shumë artikuj si kjo

- Advertisement -spot_img