E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Vjosa Osmani

Vjosa Osmani takohet me shefin e zyrës së BE-së në Kosovë, diskutojnë për sigurimin e vaksinës antiCOVID

U.d. presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu priti në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë,  Tomas Szunyog. Me këtë rast, Szunyog e uroi u.d. presidenten Osmani edhe njëherë me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës,...

Abazi: Të hapur për koalicion me LDK-në nëse e vendos në krye Vjosa Osmanin

Kosova të dielën votoi për të zgjedhur qeverinë e re dhe pas procesit të numërimit fitoi Lëvizja Vetëvendosje me një rezultat të jashtëzakonshëm. Haki Abazi, që ka mbajtur dhe postin e zv.kryeministrit në Qeverinë Kurti, e cilëson rezultatin një...

Mori mbi 200 mijë vota, Vjosa Osmani më e votuara në të gjitha zgjedhjet e deritashme

Kandidatja e iniciativës “Guxo” në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjosa Osmani, pritet të thyejë rekordin e votave që ndonjë lider partiak ka marrë ndonjëherë në zgjedhje (pas shpalljes së pavarësisë) duke kaluar shifrën e 200,000 votave, pa u numëruar...

Voton Vjosa Osmani: Përmes votës qytetarët do të përcaktojnë të ardhmen e vendit

Kandidatja për presidente Vjosa Osmani theksoi se qytetarët sot përmes votës, përmes vullnetit të tyre do të përcaktojnë të ardhmen e vendit. Osmani pas votimit theksoi se të gjithë duhet me maturi dhe qetësi të marrin pjesë në këtë proces...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...
- Advertisement -