E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

video

Tajlandezi arriti për pak të shmangte përplasjen nga një veturë që po vinte drejt tij

28-vjeçari Phatchai Wuttisan dhe gruaja e tij parkuan para një dyqani në Tajlandë. Gruaja shkoi në dyqan, dhe Phatchai qëndroi prapa. Vetëm disa momente pas parkimit, vetura u përplas me një tjetër dhe të dyja goditën me shpejtësi të madhe dyqanin. Është...

Porsche Cayenne Coupe është lideri i ri i kategorisë SUV

Porsche ende nuk ka zbuluar se cili version është, por dihet që Cayenne Coupe kaloi “ferrin e gjelbër” për shtatë minuta dhe 38,925 sekonda, gjë që e bën atë liderin e ri në kategorinë SUV. Në prag të prezantimit të...

Timoni i ri dhe i pazakontë i Teslas

Një shofer i Tesla tregon se si Tesla Model S Plaid lëviz me timonin e pazakontë të saj.  Disa ditë më parë Tesla dorëzoi automjetet e saj të para të modelit të ri të rifreskuar Model S Plaid. Përveç një...

Ukraina prezanton dronin ushtarak, ultra të shpejtë – shihni se si i shkatërron tanket ruse, dhe jo vetëm

Inxhinierët ukrainas kanë prezantuar konceptin e një droni sulmues me shumë qëllime, të bërë me ndihmën e Stealth technology – Ace One. Sipas mediave të huaja, një video u postua në YouTube duke treguar se si një dron që shkatërron...

Gjesti i Ronaldos ia humbi Coca Colas 4 miliardë dollarë në aksione

Ylli portugez Cristiano Ronaldo, të hënën mbrëma mbajti konferencë për media para ndeshjes Portugali – Hungari, që ka nisur në orën 18:00. Ronaldo me t’u ulur në tavolinë, kishte para vetes dy shishe të pijes së gazuar Coca Cola dhe...

Kjo nuk shihet shpesh: Tre Ferrari përplasën në një aksident

Pamjet mund të jenë shqetësuese për adhuruesit e veturave super sportive. Takimi vjetor i veturave super sportive i quajtur “Supercar Show”, i cili u zhvillua këtë javë në Filadelfia dhe kishte të paktën tre “viktima” para se të fillonte. Megjithëse policia...

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspiruar nga Diavel Materico gjatë vitit 2019. Pamjen e...

Kjo duhet të jetë vrima më e vogël që ka “gëlltitur” një makinë të tërë ndonjëherë

Natyra ka aftësinë për të qenë edhe “e pamëshirshme” kur nuk e pret. Dhe këtë, sipas mediave të huaja, e tregojnë edhe disa pamje nga Ghatkopar West, Mumbai – Indi. Siç edhe mund të shihet, aty tregohet një gropë e vogël...

Startech akordoi Land Rover Defender

Akorduesi gjerman, Brabus fitoi famë duke akorduar modele të ndryshme të Mercedes-Benz dhe për gjithçka tjetër ekziston Startech. Projekti i fundit i Startech bazohet në Land Rover Defender të ri, trupi i të cilit është pikturuar në dy ngjyra, të...

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Kompania Unitree Robotics prezantoi qenin mekanik Go1. Amerikanët tashmë kanë qenin e tyre robotik, të prodhuar nga Boston Dynamics gjersa tani edhe kinezët kanë të vetin. “Spot” amerikan kushton 74,500 dollarë, ndërsa çmimi i Go1 kinez është 2,700 dollarë. Shumë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...
- Advertisement -spot_img