E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Veza

Veza që u ngroh në mikrovalë, “shpërtheu” para syve të nënës

Një nënë ngroh vezët e ziera fort në mikrovalë. Pasi i nxori jashtë, ajo u nis të përgatisë mëngjesin për fëmijën e saj. Ajo mori një thikë, filloi të priste vezën dhe pastaj e verdha shpërtheu. Ajo ishte e tronditur. Videoja u postua...

Sa kohë duhet për të zierë vezët?

Vezët janë një nga disa ushqime të cilat janë të mbushura me lëndë ushqyese që rrallë gjenden në dietën moderne. Ato përmbajnë të gjitha 21 aminoacidet që përbëjnë një dietë të ekuilibruar mirë. Vezët janë një nga ushqimet më...

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë problemi më i madh dhe një vezë nuk ka kurrë një formë perfekte, por kjo video tregon se si ta...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...
- Advertisement -spot_img