E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Ushtria amerikane

Ushtria amerikane planifikon të dërgojë anije kozmike me fuqi bërthamore në hapësirë ​​në vitin 2025

Kontrata iu dha Blue Origin, kompanisë hapësinore të Jeff Bezos. DARPA dëshiron të manovrojë më shpejt në hapësirë. Agjencia kërkimore e Departamentit Amerikan të Mbrojtjes ka dhënë një kontratë për këtë. Ne jemi duke kërkuar për një makinë termike bërthamore duke...

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës – Përgatitjet për “Defender Europe 2021”

Ndërsa pak ditë na ndajnë nga dita kur forcat ushtarake amerikane do të nisin një stërvitje në vendin Shqipëri, përgatitjet kanë nisur. Pamjet që shihni vijnë nga porti i Durrësit, ku ushtria amerikane po sjell mjetet për stërvitje. Stërvitja e NATO-s...

Ushtria amerikane ka zhvilluar teknologji për të “shikuar” përtej mureve

Ushtarët shpesh bien në situata të pashpresa – është veçanërisht e papërshtatshme kur ata nuk mund të shohin atë që është prapa një muri, strehe ose automjeti, sepse ata duhet të rrezikojnë jetën e tyre vetëm për të shikuar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...
- Advertisement -spot_img