E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Shtëpiza

Të gjitha në 17 metra katrorë: Një shtëpizë me ide të shkëlqyeshme për zhvendosje

Kompania suedeze IKEA ka projektuar shtëpizën fantastike në rrotë e cila ka ndikim minimal në ambientin natyror Shtëpiza është e pajisur me panele solare, tualetin dhe bojlerin ngrohës për pavarësi dhe funksionim të plotë jashtë rrjetit. Disenjatori i IKEA-s, Abbey Stark,...

Shtatë shtëpi më të bukura për t’u kënaqur në natyrë

A mund të imagjinoni – paqen, qetësinë, natyrën Gjelbërimi i bimëve, ngrohtësia e diellit, dëgjohen vetëm cicërimat e zogjve dhe shushuritja e drurëve. Ndërsa ju kënaqeni në njërën ndër këto shtëpi shumë të bukura. Të bukura apo jo? Këto fotografi do...

Kontejneri i anijes është bërë një shtëpizë funksionale lëvizëse

Shtëpiza montazhi të pushimeve janë një kënaqësi e jetuar për të gjithë ne, pa marrë parasysh sa e duam këtë mënyrë pushimi, për shkak të dizajnit të tyre origjinal, praktik dhe simpatik. Prandaj, një numër gjithnjë e më i madh...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Shkencëtarët po hetojnë reagimet ndaj ri-infektimit me coronavirus për të bërë vaksina të reja

Studiuesit në Universitetin e Oksfordit kanë njoftuar fillimin e kërkimit për të zbuluar se çfarë ndodh kur njerëzit që...
- Advertisement -spot_img