E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

SHBA

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat kanë qenë të lidhura me Kinën. Agjencia për Siguri të Kibernetikës dhe Infrastrukturës ka nisur një...

Të paktën 15 të vdekur në një aksident komunikacioni në Kaliforni

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në rrugët ndërkombëtare amerikane. Më shumë se 15 njerëz kanë vdekur shkaku i një aksidenti afër kufirit SHBA-Meksikë në Kaliforni. https://twitter.com/akstanwyck/status/1366810573615165446?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1366810573615165446%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fte-pakten-15-te-vdekur-ne-nje-aksident-komunikacioni-ne-kaliforni%2F Sipas nytimes, aksidenti ndodhi të martën në mëngjes, sipas kohës lokale. Përplasja ndodhi rreth orës...

SHBA-ja shënon më shumë se 74 mijë raste të reja me Coronavirus

Numri i personave të vdekur nga Coronavirusi në SHBA është rritur në 505.945, prej të cilëve 3.247 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins. SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të...

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në SHBA arrin në 500,000

Numri i të vdekurve në SHBA nga coronavirusi arriti në 500,000 të dielën, një moment që nënvizon kërcënimin e madh që virusi ende paraqet edhe kur më shumë njerëz tashmë po vaksinohen. Sipas mediave të huaja, coronavirusi ka vrarë më shumë...

Stuhitë dhe moti i keq – pasojat në SHBA, një pjesë e madhe e të prekurve po jetojnë në terr

Një stuhi e frikshme dimri dhe i ftohti i acartë kanë pushtuar mbarë Shtetet e Bashkuara por Teksasi është ai që po i ndjen më shumë pasojat, ku energjia elektrike është shkëputur me miliona banorë që kanë mbetur në...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

McLaren F1 që u prodhua në vetëm 64 kopje shitet për 15 milionë dollarë

Një vepër arti nga një makinë. McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht...
- Advertisement -