E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

Real Madrid

Nuk ka fitues në derbin e Madridit: Atletico e Reali ndahen në paqe

Atletico Madridi dhe Real Madridi i kanë ndarë pikët në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së 26-të në La Liga, pasi përfundoi 1-1. Pas vetëm 15 minutash lojë, Los Cholchoneros kaluan në epërsi me anë të Luis...

Diego Forlan: Barcelona gaboi me Suarezin, sikurse Real Madridi me Ronaldon

Ish sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka folur për Luis Suarezin, duke thënë se Barcelona nuk është dashur ta lejojë largimin e tij.  Uruguaiani e krahasoi situatën e Suarez me atë se si Real Madrid e trajtoi largimin e...

Real Madrid me triumf komod përballë Valencias

Real Madridi ka regjistruar fitore komode (2-0) në përballjen ndaj Valencias, e vlefshme për xhiron e 23-të në La Liga. Rezultatin e zhbllokoi Karim Benzema në minutën e 12-të duke pranuar një top nga Toni Kroos jashtë zonës dhe goditja...

Real Madridi qëndron pak më mirë se Barcelona, mbretërit kanë borxhe në vlerë 900 milionë euro

Takimi vjetor i Real Madrid për të mbyllur llogaritë e klubit për sezonin 2019-20 dhe për t’i miratuar ato për edicionin 2020-21 u mbajt në internet këtë vit për shkak të coronavirusit. Numrat e paraqitur nga Real Madridi, ngjashëm me...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Bëhen ​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te...
- Advertisement -