E premte, 5 Mars, 2021
No menu items!

qeveria

Qeveria merr vendim për zhbllokimin e xhirollogarive e atyre që kanë obligime ndaj ATK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e fundit ka marr vendim për lirimin e xhirollogarive të bllokuara për të gjithë ata që kanë obligime ndaj Administratës Tatimore. Sipas këtij vendimi, lirimi do të ndodhë nëse ata tatimpagues e kryejnë...

Zyrtare: Këto janë masat e reja nga Qeveria, orari i lëvizjes zgjatet deri në ora 20:00

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në bazë të këtyre masave nuk është hequr kategorizimi i komunave. Orari i lëvizjes së qytetarëve si dhe orari i veprimtarisë së lokaleve të gastronomisë...

Ultimatumi ndaj Hotit, Lista Serbe bojkoton edhe mbledhjen e Qeverisë

Ka nisur mbledhja e Qeverisë së Kosovës e ftuar nga kryeministri Avdullah Hoti. Megjithatë, në këtë mbledhje nuk janë duke marrë pjesë përfaqësues të Listës Serbe. Në këtë mbledhje nuk kanë shkuar Zëvendëskryeministri Goran Rakiq dhe ministri për Kthim dhe Komunitete,...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

Në intervalin aktual, një nga modelet më të shpejta të Audi punon me energji elektrike. Ai ju lë pa...
- Advertisement -