E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Qeveria Kurti 2

Familjarë të Konjufcës e deputetit Uka, këshilltarë të ministrave në Qeverinë Kurti

“Nuk mund t’i mbushim ambasadat e as ministritë me kushërinj. Kushërinjtë janë për te shtëpia”, kishte deklaruar kryeministri Albin Kurti gjatë fushatës zgjedhore. Ai kishte thënë më tej se farefisi është për ahengje familjare, e jo për ministri. Mirëpo pavarësisht këtyre...

Kurti pret që nesër paradite ta marr detyrën, thotë se seanca për zgjedhjen e presidentes duhet të thirret sa më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se ka ngelur hapi i tretë për konstituimin e institucioneve që është zgjedhja e Presidentes së vendit, ndërkaq theksoi se sa më parë do ta marrë detyrën si kryeministër i vendit. Kurti pas përfundimit...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...
- Advertisement -spot_img