E enjte, 4 Mars, 2021
No menu items!

Prishtinë

Flet 17-vjeçari nga Prishtina, i cili është përzgjedhur nga Nasa për t’u bërë banor i Marsit

Bennet Nura, është në mesin e 100 mijë njerëzve të përzgjedhur nga NASA, për të bërë jetë në planetin Mars në të ardhmen. Në emisionin #gjesi, 17-vjeçi tha se gjithmonë ka ëndërruar të bëjë një hap më shumë për shkencën,...

Arian Konomi me lot në sy kujton luftën në Kosovë, thotë se Albin Kurti e strehoi në Prishtinë

Analisti i njohur, Arian Konomi, njihet në përgjithësi për paraqitjet televizive, përfshirë edhe punën ndër vite me shkrime të shumta. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin “Kojshia Show”, ndërsa ka zbuluar shumë të pathëna nga jeta e...

Ndeshja e Superkupës, Prishtina-Drita do të luhet në Turqi

Ndeshja e Superkupës mes kampionit të Kosovës në futboll, Dritës dhe fituesit të Kupës, Prishtinës do të luhet në Antalia të Turqisë. Drejtori gjeneral i Dritës, Feti Murseli e konfirmoi për Gazeta Express se ndeshja e Superkupës do të zhvillohet...

Kjo lagje e Prishtinës sot do të mbetet pa ujë dhe rrymë

Lagja “Sofalia” në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të mbetet pa rrymë, për shkak të punimeve në rrjet. E KRU Prishtina ka njoftuar se për këtë arsye kjo lagje mund të ketë edhe ndërprerje të ujit të pijes. Ky është...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Pak njerëz e kanë besuar këtë rikthim te Barcelonës: Gara për titull, finalist në Kupën e Mbretit, dhe një president afër për t’i udhëhequr

Barcelona, ​​për herë të dytë brenda një javë fitoi kundër Sevillas, duke treguar se ata janë një ekip i...
- Advertisement -