E premte, 23 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

OEK

OEK kërkon zbatimin e Ligji për Rimëkëmbje dhe faljen e gjobave

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka deklaruar se bizneset nuk po përfitojnë nga Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, ku ishte paraparë mbështetje prej 200 milionë eurove. Rukiqi në një konferencë për media i bëri thirrje qeverisë për faljen...

Rukiqi: Mosheqja e vizave pengesë e patejkalueshme për bizneset, rrezikohen shumë kontrata

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi ka thënë se mosheqja e vizave është bërë pengesë e patejkalueshme për qytetarët dhe bizneset. Rukiqi tha se po rrezikohen shumë kontrata, e që sipas tij, kjo për shumë kompani nënkupton...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

U vaksinua kundër COVID-19, Era Istrefi tregon se a ka ndonjë simptomë

Era ka marrë vaksinën e Pfizer. Këngëtarja e njohur Era Istrefi gjatë ditës së djeshme njoftoi se është vaksinuar kundër...
- Advertisement -spot_img