E shtunë, 19 Qershor, 2021
No menu items!
spot_img

Messi

Barcelona ia ka ofruar Messit kontratën e re, por ai do të pres edhe pak

Barcelona i ka ofruar Lionel Messit një kontratë të re, pasi marrëveshja e tij aktuale me klubin nga “Camp Nou” skadon më 30 qershor. Klubi katalanas ka vendosur që të mos presë rezultatet e auditimit që Joan Laporta ka porositur...

PSG përfshinë Messin në planet për sezonin e ardhshëm

Paris Saint-Germain tashmë është duke menduar për afatin kalimtar të verës dhe janë të vendosur të sjellin yllin e Barcelonës, Lionel Messi, i cili do të bëhet lojtar i lirë më 30 qershor. Gjigandët francezë u eliminuan nga Liga e...

Fillimisht nga penalltia – tani Messi shënon super gol nga gjuajtja e lirë

Barcelona është duke fituar 3-1 në udhëtim te Valencia. Dy skuadra nga La Liga po luajnë në kuadër të javës së 34-të. Derisa Los Che po udhëhiqnin me rezultat 1-0, Lionel Messi i barazoi shifrat në 1-1. Antoine Griezmann e përmbysi rezultatin...

Koeman për të ardhmen e Messit: Të gjthë duan që ai të qëndrojë

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur për të ardhmen e kapitenit Lionel Messi, duke thënë se të gjithë duan që ai të mbetet në Camp Nou. Messi, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit, tregoi vlerat e...

Laporta jep sinjale pozitive për rinovimin e kontratës së Messit me Barcelonën

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta këmbëngul se bisedimet me Lionel Messin mbi një kontratë të re janë në rrugë të mbarë. Marrëveshja aktuale e argjentinasit skadon në qershor të këtij viti dhe muajve të fundit ka pasur shumë zëra për...

Kontratë të përjetshme dhe blerje “të mëdha”, ja se si Laporta do ta bindë Messin

Presidenti i ri i Barcelonës, ​​Joan Laporta, do të ketë shumë punë për të bërë në ditët e tij të para në detyrë dhe një nga angazhimet kryesore, siç e ka theksuar gjatë fushatës, do të jetë takimi me...

Lojtari i Sevillës u mundua ta ndalte Messin me dy duart, tentimi i tij dështoi

Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj një kundërshtari të papërshtatshëm siç është Sevilla. Në këtë përballje e cila u mbyll me fitoren e “Blaugrana” 0:2, shkëlqeu ylli dhe kapiteni i kësaj skuadre, Lionel Messi që shënoi golin e...

Fantastik Lionel Messi, çfarë goli të bukur ka shënuar ndaj Elches

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Elches. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Lionel Messi. Pasi kaloi tre lojtarë, Messi pasoi tek Braithwaite, pastaj ky i fundit ia ktheu në mënyrë fenomenale dhe...

City përgatitë ofertën finale për Messin, argjentinasi mund të fitojë mbi katër milionë euro në muaj

Lionel Messi vazhdon të jetë objektivi kryesor i Manchester Cityt për sezonin e ri. Ikona e Barcelonës pritet të largohet në verë nga Camp Nou pasi është futur në vitin e fundit të kontratës. Shumë skuadra të mëdha janë vënë pas...

Barcelona fiton thellë ndaj Alavesit, Messi dhuron ‘magji’ me dy supergola

Barcelona ka triumfuar me rezultat të thellë 5-1 në shtëpi ndaj Deportivo Alavesit në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në La Liga. Katalunasit kanë vazhduar serinë e fitoreve, duke triumfuar në Camp Nou dhe duke u ngjitur...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Ferrari SF90 vjen si frymëzim për atlete

Puma dhe Ferrari kanë një produkt të përbashkët. Emri i tij është ION F, dhe është një atlete e frymëzuar...
- Advertisement -spot_img