E mërkurë, 21 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Maui

Projekt me dronë për të mbrojtur delfinët Maui, në të gjithë botën janë 63

Delfini detar më i rrallë në botë gjen mbrojtje tek një ‘mik fluturues’. Kanë mbetur vetëm rreth 63 delfinë të rritur Maui në tokë. Kjo teknologji e re synon t’i ndihmojë në mbrojtjen e tyre nga disa nga kërcënimet e...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë...

Stabiliteti zakonisht mendohet si ajo që është e palëvizshme dhe konkrete, si psh. një shtëpi, një punë rutinë, sende...
- Advertisement -spot_img