E hënë, 8 Mars, 2021
No menu items!

maska

A duhet ta mbaj maskën pasi të kem bërë vaksinën e Covid-19?

Autoritetet shëndetësore duan që njerëzit të mbajnë maska dhe distancimin social, edhe pasi të marrin vaksinën anti-Covid. Kjo mund të duket kundër-intuitive. Tek e fundit, a nuk është i mbrojtur nga koronavirusi ai që është vaksinuar kundër tij? Përgjigja është...

Gruaja harron të heqë maskën kur fotografohet për patentë shofer

Maskat e fytyrës janë bërë natyrale kohët e fundit, saqë disa njerëz e kanë të vështirë të mbajnë mend kur t’i heqin ato. Kur Lesley Pilgrim, 25 vjeç, kishte nevojë për një fotografi të re për patentën e shoferit, ajo...

Shqipëri, 60 mijë gjoba me vlerë 1.5 milion euro për maska

Në Shqipëri që nga tetori i kaluar, kur mbajtja e maskës u bë e detyrueshme edhe në mjedise të jashtme, mesatarisht rreth 600 qytetarë në ditë janë ndëshkuar me gjobë nga policia. Ndërkohë në total për këtë periudhë uniformat...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Legjenda e futbollit e thotë publikisht se dëshiron të jetë trajner i Barcelonës

Klubi i Barcelonës dje u bë me president të ri. Joan Laporta do ta udhëheq katalunasit në vitet e...
- Advertisement -