E hënë, 19 Prill, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img

Mali i Zi

Dyzet e dy vjet nga tërmeti më shkatërrues në Malin e Zi – detajet dhe pamjet e asaj kohe

Më 15 prill të vitit 1979, saktësisht në ora 7 e 19 minuta e 50 sekonda, Mali i Zi u godit nga një tërmet katastrofik, me fuqi 7,2 të shkallës Rihter në epiqendër. Tërmeti shkaktoi shkatërrim të madh në të...

Dritan Abazoviq konfirmon, shefi i Shërbimit Sekret të Malit të Zi zbulon të dhëna të fshehta

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka bërë të ditur se drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare (ANB), Dejan Vukshiq, ka bërë një lëshim duke zbuluar të dhëna të fshehta – duke paralajmëruar se do të diskutoj me...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Taylor Swift në studio duke punuar për albumin tjetër

Taylor Swift tashmë është duke punuar shumё në albumin e saj të ri të ri-regjistruar. Megastari i muzikës pop...
- Advertisement -spot_img