E martë, 9 Mars, 2021
No menu items!

LDK

LDK konfirmon: Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kandidatë për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se në takimin e kryesisë së kësaj partie sot, Lutfi Haziri dhe Lumir Abdixhiku kanë paraqitur kandidaturat për kryetar të partisë. Në komunikatën e LDK-së thuhet se Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës sot...

E konfirmon Abdixhiku: Po, do të jem kandidat për kryetar të LDK-së

Lumir Abdixhiku do të jetë kandidat për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kështu ka njoftuar vet ai përmes një postimi në Facebook. “Përtej mbështetjes së votuesve që mora sërish, ditëve të fundit nga anëtarë e mbështetës të LDK-së kam marrë...

Kujtim Shala reagon për herë të parë pas debaklit të LDK’së në zgjedhje

Kujtim Shala, njeriu i dytë më i votuar në Lidhjen Demokratike të Kosovës pas Avdullah Hotit, emri i të cilit po përfolët për të marrë nën drejtim partinë pas debaklit më 14 shkurt, ka falënderuar përkrahësit dhe votuesit që...

Dorëhiqet kryetari i Degës së LDK-së në Vushtrri

Hysni Gërguri ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Degës së Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK) në Vushtrri, pas debaklit që kjo parti pësoi në zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka bërë...

Anton Quni thotë se është kandidat për kryetar të LDK-së

Anton Quni ka deklaruar se do të jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK-së. Quni e ka konfirmuar kandidaturën, teksa ka thënë se do ta rikthejë votuesin e LDK-së. Jam kandidat për kryetar të LDK-së. Janë shumë arsye dhe faktorë...

Fitim Havolli poston videon dhe zyrtarizon hapjen e fushatës

Numri 110 nga lista e LDK-sëpër zgjedhjet 2021, Fitim Havolli, ka publikuar një video në faqen e tij në rrjetin social Facebook duke hapur kështu zyrtarisht fushatën zgjedhore. Ai në këtë postim ka shkruar: URIME HAPJA ZYRTARE E FUSHATËS ZGJEDHORE, Ne jemi...

Fitim Havolli prezanton disa nga prioritetet e qeverisë së LDK-së

Kandidati për deputet Fitim Havolli me numer 110 nga lista e Lidhjes Demokratike e Kosovës ka prezantuar priorietet dhe pikat për të cilat qeveria e LDK-së do të punojë. Ai në profilin e tij në Facebook ka postuar një status...

Edhe pse shtretër të mjaftueshëm, mungesa e infermierëve sfidë 20 vjeçare

Kryetari I Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, Fitim Havolli në një intervistë për media ka shprehur brengën e tij për një sfidë e cila është prezente në shëndetësinë e Kosovës tash e 20 vite. "Deri sa vaksina nuk po jepet...

Infermieri që nuk i’u gjunjëzua pandemisë

Edhe pse pandemia po kaplon Botën dhe po njihet si armik i padukshëm, infermieri Fitim Havolli i cili tani edhe kandidat për deputet nga radhët e LDK-së po e ushtron veprimtarinë e tij në profesionin i cili nga fillimi...

31 vjetori i LDK-së, Isa Mustafa thotë se partia e tij do jetë formacioni kryesor politik në vend

Sot Lidhja Demokratike e Kosovës shënon 31 vjetorin e themelimit të partisë. E me këtë rast kryetari i saj, Isa Mustafa ka uruar gjithë anëtarësinë, udhëheqësin dhe simpatizantët e këtij subjekti politik. Mustafa përveç që ka kujtuar themeliuesin e LDK-së, Ibrahim...
- Advertisement -

Lajmet e fundit

Si t’i largoni lëvozhgat në mënyrë të përsosur nga një vezë

Një përdorues i TikTok zbuloi një hile të vezëve. Bëhet fjalë për pastrimin e një veze të zier. Lëvozhgat janë gjithmonë...
- Advertisement -